X Olimpiada Integracyjna

Opublikowano: piątek, 13.06.2014
Autor: p. J. Kilar
Podczas sportowych zmagań

W upalny wtorek 10 czerwca na hali sportowej odbyła się X Jubileuszowa Olimpiada Integracyjna dla przedszkolaków pt. "Przez ruch do zdrowia" pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Nasz grupa liczyła aż 20 osób. Po powitaniu uczestników przez organizatorów oraz odśpiewaniu hymnu olimpijskiego nastąpiła prezentacja drużyn. Przedszkole Miejskie Nr 3 wystąpiło w czerwonych barwach, a stroje naszych sportowców pięknie prezentowały się podczas rozgrywek. Nasi mali sportowcy godnie reprezentowali nasze przedszkole w poszczególnych konkurencjach. Po zaciętej walce zajęliśmy III miejsce. Zdobyliśmy puchar, dyplom a wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które dumnie prezentowały się na piersiach małych sportowców. Na koniec imprezy czekała wszystkich niespodzianka, bowiem przygotowany został tor przeszkód dla nauczycieli. Nasza pani Natalka świetnie się spisała ! Biegła jak "torpeda" dopingowana przez "czerwonych". Olimpiada umożliwiła dzieciom prezentację swoich umiejętności sportowych. Była swoistym sprawdzianem cech charakteru dzieci takich jak: koleżeństwo, wzajemne wsparcie, empatia oraz chęć współdziałania w zespołach. Podczas imprezy połączono rywalizację sportową z dobrą zabawą, a wszyscy uczestnicy i kibice zabrali ze sobą w sercach same pozytywne emocje i przeżycia.

Podczas sportowych zmagań