Ja też potrafię...

Opublikowano: wtorek, 01.04.2014
Autor: p. W. Gałuszka
Młodzi artyści
14 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem "Ja też potrafię". Swoich sił próbowało w nim trzynastu uczestników. Przygotowania do konkursu nie trwały długo ale towarzyszyły im niebywałe emocje. Najpierw wybór repertuaru: tematyka oscylowała wokół spraw przedszkolnych, ulubionych zabawek oraz aktualnej pory roku. Następnie praca nad odpowiednim tempem i siłą głosu oraz dykcją. W dniu konkursu dzieci od samego rana mocno przeżywały zapowiedziane wydarzenie. Wszystkie pięknie ubrane - stosownie do prezentowanego utworu, jeszcze ćwiczyły tekst, mimikę, gesty. W konkursie brały udział dzieci ze wszystkich grup. „Smerfy" reprezentowało troje dzieci. „Biedronki"- czworo, tak samo „Wiewiórki". Najliczniejsza okazała się reprezentacja „Krasnali"- pięcioro dzieci. Uczestnicy konkursu występowali przed publicznością, to znaczy przed koleżankami i kolegami z przedszkola. Jury oceniało ich umiejętności. Zadanie to było bardzo trudne, gdyż okazało się, że dzieci prezentowały wysoki poziom. Ostatecznie, po burzliwych obradach, przyznano dwa pierwsze miejsca: dla Jagody Staroń za wiersz pt. „Pierwiosnek" i Martyny Brocławik za wiersz pt. „Samochwała". Trzy drugie miejsca zajęli: Franek Gradus za wiersz pt. „Lokomotywa", Zuzia Wajda za „Pączki" i Eryk Podbilski za wiersz „Tulipan". Również trzecie miejsca były trzy, a zdobyli je: Hania Kuźnar za utwór pt. „Piesek Węgielek", Szymon Paczosa za wiersz „Wiosna i ja" oraz Jan Szyndlar za „Abecadło". Po przerwie członkowie jury złożyli uczestnikom konkursu gratulacje i wręczyli dyplomy. Widzowie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami. Na zakończenie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Przewodnicząca jury zachęcała również inne dzieci do podejmowania tego typu wyzwań.

W czasie zajęć