Opublikowano: środa, 19.02.2014
Autor: p. R. Modzelewaka
Przedszkolada 2014
12 lutego 2014 r.  dwunastoosobowa grupa pięciolatków wraz z opiekunami wybrała się na mini olimpiadę sportowo–językową. Przedszkolada odbyła się w godzinach przedpołudniowych od 9:00 do 12:00 w klubie sportowym EuroGym mieszczącym się przy ulicy Bursaki. Całe wydarzenie miało na celu promowanie sportu i nauki języków obcych już od najmłodszych lat przede wszystkim poprzez zabawę. Przedszkolada rozpoczęła się od prezentacji przedszkoli – przemarszu po obwodzie koła z flagą promującą daną placówkę. Część główną zawodów poprzedziła wspólna rozgrzewka, prowadzona przez trenera szkółki Kick in English i animatorkę dziecięcą. Dzieciaki z uśmiechem na twarzach i pełne zapału wykonywały wszystkie zadania. Po chwili relaksu nastąpiła pełna koncentracja i mobilizacja uczestników, bo oto rozpoczęły się konkurencje sportowe, a wśród nich: bieg sztafetowy przez tor przeszkód, przekładanie piłki nad głową i pod nogami, toczenie piłki przez tor przeszkód, przechodzenie prze tunel (pod nogami grupy), rzut/kopnięcie woreczków do hula–hop, przeprowadzenie niewidomego przez tor przeszkód. W trakcie rywalizacji między grupami emocje sięgały zenitu. Widownia gorąco zagrzewała do walki a dzieciaki dawały z siebie wszystko starając się wypaść jak najlepiej, przestrzegając przy tym zasad gry fair play. Ukoronowaniem zawodów, które dostarczyły wielu emocji jak i dobrego humoru było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wygranymi zostały wszystkie dzieci biorące udział w zawodach. Na zakończenie Przedszkolady ku wielkiej uciesze najmłodszych, wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń z szerokimi uśmiechami na twarzach....