Kolejny wyjazd na narty

Opublikowano: środa, 12.02.2014
Autor: p. D. Barabasz, p. A. Kramarczyk
Narty dzieciom
5–6 stycznia nasi uczniowie ponownie wyjechali na stok, aby doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Po grudniowych wprawkach narciarskich na stoku Kiczera w Puławach Górnych, spędziliśmy ponownie kilka godzin na nartach. Dzieci młodsze kl. I-III uczestniczyły w szkoleniu w dniu 5 lutego. Doskonaliły swoje umiejętności narciarskie pod okiem instruktorów. Mali narciarze podzieleni byli na grupy, pod kątem umiejętności tu był zauważalny ogromny postęp jazdy, w stosunku do wyjazdu grudniowego. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach po raz drugi, awansowały do grupy o wyższym poziomie umiejętności. Zjeżdżały z góry korzystając ztalerzyka. Na stoku pojawili się nowicjusze, zachęceni przez poprzedników. Szybko oswoili się ze sprzętem i z ochotą ćwiczyli pierwsze kroki na nartach. Po kilkugodzinnym treningu dało się zauważyć efekty szkolenia. W dzień potem na stoku w Puławach pojawili się narciarze oraz snowboardziści z klas IV-VI. Zjeżdżali także pod okiem instruktorów, w zależności od stopnia umiejętności. Wśród snowboardzistów byli także tacy, którzy próbowali jazdy po raz pierwszy. Jeszcze tego samego dnia, postęp był widoczny. Z ogromną satysfakcją opuszczaliśmy stok. Jeśli warunki pogodowe dopiszą planujemy następny wyjazd.

Na stoku