Wiosenne Wierszowanki 2013

Opublikowano: czwartek, 21.03.2013
Autor: p. M. Pelczar
Nasi konkursowi recytatorzy
W dniu 15 marca odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt: „Wiosenne wierszowanki". Wzięło w nim 16 uczestników reprezentujących 2 grupy 4-latków: Krasnali i Wiewiórek. Mimo ogromnej tremy przedszkolaki pięknie recytowały wiersze znanych poetów: J.Tuwima, J.Brzechwy, D.Geller, M.Konopnickiej Wszystkim uczestnikom przysłuchiwali się zaproszeni goście, koledzy i koleżanki z młodszych grup oraz jury. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:
  • I miejsce Antoni Pitera za recytację wiersza „Lokomotywa"
  • II miejsce Lena Krochmal za recytację wiersza „Pranie"
  • III miejsce Kamil Sieniawski za recytację wiersza „Dla Dziadka".
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki. Celem konkursu była prezentacja umiejętności aktorskich dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej oraz dostarczanie doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.
Podczas występów