Apel bożonarodzeniowy

Opublikowano: sobota, 05.01.2013
Autor: Janusz Juszczyk
Podczas spotkania

Szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, to czas, który skłania zawsze do refleksji.  Nauczyciele, uczniowie i dzieci przedszkolne jak co roku spotkali się 21 grudnia 2012 roku na wspólnym świątecznym apelu. Ksiądz Krzysztof Mijal wprowadził wszystkich w nastrój zadumy związany z przyjściem na świat Bożej Dzieciny, a przewodnicząca samorządu szkolnego odczytała podziękowania i życzenia od dzieci z Afryki objętych adopcją przez społeczność naszej szkoły. Następnie bracia - Tobiasz i Jakub Bębnowie zagrali na klarnecie i keyboardzie kolędy, które rozpoczęły część artystyczną. Uczniowie klasy III a i III b  pod okiem pani Danuty Barabasz i pani Marzeny Pietrasz zaprezentowali inscenizację, przypominającą bożonarodzeniowe tradycje oraz wiersze, w których przesłaniem były: miłość, radość, pokój, zgoda i przebaczenie. Na scenie tradycyjnie nie zabrakło Świętej Rodziny, aniołów, pastuszka i choinki, a na stole znalazł się opłatek. Chór szkolny wzbogacił pastorałkami i kolędami występ uczniów. Jako kolędnicy pojawiły się również dzieci z grupy teatralnej prowadzonej przez jednego z rodziców panią Jolantę Mróz. Przedstawiły scenkę nawiązującą tematycznie do treści świątecznego apelu. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Jadwiga Kasprzyk złożyła wszystkim obecnym i ich rodzinom z serca płynące świąteczne życzenia. Wspólne kolędowanie zwieńczyło występ artystów.

Podczas spotkania