Spotkanie z podróżnikiem

Opublikowano: czwartek, 06.12.2012
Autor: p. Jolanta Teśniarz
Podczas spotkania
5 grudnia 2012 roku gościliśmy w szkole podróżnika z grupy „Trzask", który podzielił się z nami wrażeniami z wyprawy do Maroka. Z relacji naszego gościa oraz licznych fotografii mogliśmy wiele dowiedzieć się na temat historii i zabytków tego kraju. Pan podróżnik z właściwym sobie humorem przybliżył nam także współczesne warunki życia, a także obyczaje Marokańczyków. Już wiemy, że podczas robienia zakupów należy się targować i jak skutecznie można usunąć z dłoni kolce opuncji. Mamy również informacje o tym, jak wygląda rozkład dnia w Maroku i dlaczego jego mieszkańcy nigdy nie podają lewej dłoni. Podczas prelekcji uczniowie mogli przymierzyć marokańskie stroje i obejrzeć pamiątki przywiezione z wyprawy. Dzięki temu spotkaniu odległa dotąd Afryka stała się nam znacznie bliższa. Niektórzy już oszczędzają na wakacje pod marokańskim niebem, wszyscy natomiast oczekują ponownego spotkania z członkami grupy „Trzask" i nowych wiadomości z ciekawych zakątków świata.
Podczas spotkania