Akademia wielkanocna

Opublikowano: środa, 04.04.2012
Autor: Jolanta Teśniarz

Są takie dni w roku, na które czekamy w szczególny sposób. Aby wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie klasy IVb wraz z zespołem wokalno – instrumentalnym „Varia"- pod kierunkiem p. Jolanty Teśniarz zaprezentowali program artystyczny o tematyce wielkanocnej. Złożyły się nań wiersze i scenki mówiące o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa przeplatane pieśniami w wykonaniu zespołu wśród scenografii autorstwa p. Anny Szwed.
Uroczysta akademia rozpoczęła się od słów o radosnym świętowaniu skierowanych do uczniów przez księdza Krzysztofa Mijala. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła widzom uczennica kl. Va – Weronika Sterkowiec, która swym pięknym altem śpiewała o Golgocie. Czwartoklasiści z niezwykłym wyczuciem odegrali swoje role: wywoływali nastrój powagi i zadumy, rozpamiętując ukrzyżowanie i wzruszali, odgrywając sceny mówiące o zmartwychwstaniu Zbawiciela. Miłe i budujące było włączenie się widowni do śpiewu wraz z zespołem. Po odśpiewaniu pieśni finałowej przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Marysia Michalska złożyła życzenia świąteczne nauczycielom i uczniom. Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor Halina Sowa, która podziękowała młodym artystom za występ i życzyła szkolnej społeczności wesołych świąt.

Akademia wielkanocna