Konkurs techniczny

Opublikowano: czwartek, 30.03.2017
Autor: p. J. Juszczyk

lego    Ole Kirk Christiansen, założyciel firmy LEGO Group, opatentował klocek LEGO w Kopenhadze 28 stycznia 1958 roku. Na całym świecie pokoje dziecięce wypełnione są klockami LEGO, które  od pokoleń towarzyszą dzieciom w ich podróży do dojrzałości. W 2008 roku LEGO obchodziło swoje 50 urodziny. Szacuje się, że wyprodukowano około 360 miliardów elementów LEGO, a około 300 milionów dzieci (i dorosłych) na świecie bawi się lub bawiło tymi klockami.

Również i my pragniemy zachęcić naszych uczniów aby dołączyli do tak potężnej rzeszy osób, którym zabawa klockami LEGO sprawia wiele przyjemności. W związku z tym  wszystkich tych uczniów którzy uwielbiają zabawę klockami, jak również i tych którzy chcę je poznać, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie technicznym "Buduję z klocków Lego"

• Celem konkursu jest propagowanie wśród naszych uczniów klocków LEGO jako jednej z najbardziej znanych i wartościowych zabawy dla dzieci, w trakcie której dysponując kilkoma klockami i angażując wyobraźnię,  każdy może stworzyć niemal wszystko.
  • Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Odbędzie się on w szkole 6 kwietnia (czwartek, na 6 lekcji w sali 24). Zadaniem każdego uczestnika konkursu będzie samodzielne wykonanie ze swoich klocków Lego, Cobi lub innych, dowolnej budowli, pojazdu itp. Tworzona konstrukcja powinna być własnego projektu. Czas trwania konkursu 45 minut. Prace oceni komisja konkursowa, a zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy. Zwycięskie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej.

Prosimy również Rodziców o zachęcanie dzieci do zabawy klockami oraz do uczestnictwa w konkursie. Jak wszyscy wiemy klocki uczą kreatywności, rozwijają wyobraźnię dziecka, zręczność i umiejętności społeczne. Pobudzają fantazję, inspirują, dają możliwość poznania świata, uczą rozpoznawania kształtów i doboru kolorów. Rozwijają zdolności konstruktorskie, a przede wszystkim stymulują rozwój dziecka!