Barbórka

Opublikowano: wtorek, 05.12.2006
    4 grudnia z naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Górnika". Nasza szkoła nosi imię "Dar Górników" i właśnie w tym dniu obchodzimy Dzień Patrona Szkoły.
Na uroczystość zaprosiliśmy przyszłych górników, ubranych w piękne, galowe stroje. Przekazali oni nam wiele ciekawych informacji związanych z górnictwem i pokazali próbki naturalnych bogactw ziemi.
    Część artystyczną uroczystości rozpoczął chór szkolny, który zaprezentował wiązankę pieśni górniczych. Następnie uczniowie z klasy IIb przedstawili inscenizację i wiersze , przeplecione grą na flażoletach w wykonaniu uczniów klas I. Na zakończenie części artystycznej uczniowie z klasy IIb zatańczyli znany śląski taniec Trojak.
    W drugiej części akademi oglądaliśmy uczniów, którzy w pokazie promującym talenty, prezentowali swoje różnorodne umiejętności (szczegóły na zdjęciach).W pokazie wystąpić mógł każdy uczeń, który wcześniej skonsultował swój występ z nauczyciele. Dzięki tej formie mieliśmy okazję zobaczyć  wiele talentów drzemiących w naszych uczniach.

Zobacz zdjęcia...