Wyjątkowy czas – Wielkanoc

Opublikowano: czwartek, 28.03.2024
Autor: p. D. Barabasz
Spotkanie wielkanocne klas I-III      W ten wiosenny, przedświąteczny poranek, z okazji najważniejszego Święta Chrześcijan – Wielkanocy, uczniowie klasy IIa przygotowali uroczyste spotkanie. Wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów przybliżyły polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi świętami w roku. Dzieci pokazały różne sposoby ozdabiania jajek i przygotowania świątecznego koszyczka. Uczniowie ubrani w ludowe, barwne stroje zatańczyli „Taniec z palmami”  do ludowej piosenki „Laboga dziewuszki”. Był również spacer chłopców z Kurkiem wiezionym w wiklinowym wózku. Można było też poczuć na własnej skórze co nas czeka w Lany Poniedziałek oraz złapać czekoladowe jajeczko. Na koniec spotkania Pani wicedyrektor złożyła wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych Świąt spędzonych w radosnej, rodzinnej atmosferze.
      Nieco odmienny charakter miało spotkanie wielkanocne uczniów klas IV-VIII. W refleksyjnym montażu słowno-muzycznym uczniowie klasy Va  pod kierunkiem p. katechetki M. Gierlasińskiej przypomnieli nam istotę najbliższych, świątecznych dni. Dopełnieniem podniosłego nastroju były pieśni wielkanocne, wykonywane przez szkolny chór "Varia" przygotowany przez p. J. Teśniarz. Na koniec były również życzenia, które składała wszystkim p. dyr. Marta Habrat.

Spotkania wielkanocne