Ósemka nagrodzona...

Opublikowano: wtorek, 21.11.2023
Autor: p. M. Błasczyk
Ósemka nagrodzona      Ósemka nagrodzona podczas tegorocznej gali wręczania stypendiów przez Prezydenta Miasta Krosna
W czwartek 16 listopada br. podczas uroczystej gali Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki wręczył uczniom krośnieńskich szkół nagrody za wybitne osiągnięcia. Stypendia przyznawano w ramach Krośnieńskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów w roku szkolnym 2022/2023. Ponadto wręczono również nagrody dla najlepszych szkół za wysokie wyniki uczniów osiągnięte podczas egzaminów ósmoklasisty oraz za współzawodnictwo sportowe. Tegoroczna gala stała się również okazją, aby podziękować za całokształt pracy Panu Jerzemu Januszowi, który od 40 lat z poświęceniem koordynuje zawody sportowe szkół w Krośnie i powiecie krośnieńskim.
Wśród trzech nagrodzonych przez Prezydenta krośnieńskich szkół podstawowych na czele znalazła się nasza Ósemka, która osiągnęła w ubiegłym roku szkolnym wspaniałe wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz liczne sukcesy naukowe.
W kategorii naukowej nagrodzeni zostali również nasi uczniowie, obecnie już absolwenci SP8, laureaci konkursów przedmiotowych: Maria Guzik oraz Paweł Domagalski
W ramach współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2022/2023 przyznane zostały szczególne nagrody. Otrzymały je te szkoły, które zdobyły najwyższą liczby punktów za udział w zawodach sportowych oraz ich organizację. Szkoła Podstawowa nr 8 uplasowała się na 5 miejscu.
Stypendia oraz nagrody specjalne wręczyli wyróżnionym uczniom i dyrektorom krośnieńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych: Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki wraz z zastępcą Bronisławem Baranem oraz Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit.

Ósemka nagrodzona