XIX Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Opublikowano: piątek, 10.11.2023
Autor: p. J. Teśniarz
XIX PKPiPP      9 listopada br. w RCKP odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który tradycyjnie został zorganizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Honorowy patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Krosna. Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach: recytatorzy, soliści oraz zespoły wokalne/chóry. Na wstępie pani dyrektor SP8 Marta Habrat serdecznie przywitała uczniów szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego, nauczycieli i rodziców przybyłych na wydarzenie, a także gości specjalnych – panie: Lucynę Opoń i Małgorzatę Piątkowską z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - Oddział w Krośnie oraz jury: p. Annę Jakubik (RCKP w Krośnie), p. Agnieszkę Prajsnar (Zespół Szkół Architektoniczno - Budowlanych w Krośnie) i p. Grzegorza Tomkowicza (Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie). Część oficjalną dopełniła prelekcja ilustrowana prezentacją multimedialną na temat walk Polaków o odzyskanie niepodległości, którą wygłosiła p. Joanna Oryszczak, nauczycielka historii w SP 8. Wreszcie przyszedł czas na zmagania konkursowe. Jako pierwsi zaprezentowali się soliści, a po nich recytatorzy. Następnie po krótkiej przerwie, o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Rywalizację zakończyły wokalne prezentacje chórów i zespołów wokalnych. Po burzliwych – jak podkreślali jurorzy – obradach zostały ogłoszone wyniki:
Soliści:
1. Robert Gaj (SP Odrzykoń)
2. Maja Ryzner (SP nr 10 Krosno)
3. Maja Zygmunt (SP nr 6 Krosno)
Wyróżnienie: Wiktoria Peszko (SP Kobylany)

Recytatorzy:
1. Ignacy Bigosiński (SP nr 4 Krosno)
2. Zofia Pietranowicz (SP Ustrobna)
3. Lena Kaleta (SP Wojaszówka)
Wyróżnienie: Adam Bik (SP nr 8 Krosno)

Chóry/zespoły:
1. Zespół Dysonans (SP nr 4 Krosno)
2. Chór Varia (SP nr 8 Krosno)
3. Chór z SP nr 14 Krosno
Wyróżnienie: Zespół Niebieska 21 (Niepubliczna SP Niebieska 21 Krosno)

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: info Software Polska, Radę Rodziców SP nr 8, Delikatesy Centrum przy ul. Korczyńskiej i Resgraph. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani brawami i gratulacjami za występy na wysokim poziomie artystycznym. Cieszymy się, że konkurs organizowany przez nasza szkołę z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i propaguje patriotyzm wśród dzieci i młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy za rok – na edycję jubileuszową.
XIX PKPiPP