O bezpieczeństwie

Opublikowano: wtorek, 12.09.2023
Autor: p. J. Juszczyk
Podczas zajęć profilaktycznych      12 września w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas drugich i trzecich. Zajęcia tematycznie zgodne ze szkolnym programem wychowawczo-profilaktycznym przeprowadziła mł. asp. p. Barbara Kurek z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. W czasie zajęć uczniowie oglądając m.in. bajkę o sierżancie Polim przypomnieli informacje o służbach ratunkowych, zagrożeniach jakie mogą czyhać na nich w domu - pożar, zalania - i poza nią - wypadek lub zagubienie się rodzicom. Dzieci poznały okoliczności w jakich powinny wzywać pomoc oraz dowiedziały się jak prawidłowo to wykonać. Podczas zajęć również nie zabrakło także informacji o poruszaniu się pieszych po drogach i prawidłowym sposobie korzystania z przejścia dla pieszych. Kolejnym ważnymi tematami o jakich mówiono, było postępowanie dzieci wobec nieznajomych oraz bezpieczeństwa w Internecie. Tak ważne tematy przekazywane przez naszego gościa z pewnością pozostaną w pamięci dzieci. Dziękujemy.

Podczas zajęć profilaktycznych