Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: piątek, 28.04.2023
Autor: p. J. Teśniarz
Wejście pocztu sztandarowego       27 kwietnia 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która została przygotowana przez uczniów klas Va i Vb oraz szkolnego chóru Varia pod kierunkiem p.p. Jolanty Teśniarz i Sylwestra Barana. Wśród scenografii przygotowanej przez p. Annę Szwed uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym odsłonili te karty historii Polski, które mówią o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, czyli ustawy zasadniczej, która określa prawa i obowiązki wszystkich obywateli kraju. Rys historyczny uzupełniły wiersze i pieśni patriotyczne. Uroczystość odbyła się przy asyście pocztu sztandarowego pod opieką p. Urszuli Karpińskiej. Na podsumowanie akademii głos zabrała p. dyrektor Marta Habrat, która podkreśliła rolę konstytucji w Polsce i podkreśliła wagę Statutu SP8 jako małej konstytucji naszej szkolnej społeczności. Następnie uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w quizie przygotowanym przez ucznia kl. Vb – Filipa Trznadla, który dotyczył treści prezentowanych podczas uroczystości. Wyniki są następujące:

Pierwsze miejsca - klasy: 4a, 7a, 8b i 8c
Drugie miejsca - klasy: 4b, 4c, 5b i 8a