Opublikowano: poniedziałek, 07.11.2022
Autor: p. R. Bokota
Pasowanie na czytelnika      Jak co roku, końcem października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości  jest  kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz obowiązkiem ich poszanowania. Spotkanie uatrakcyjniła przygotowana przez członków aktywu bibliotecznego część artystyczna, wprowadzająca małych czytelników w świat bajek. Podsumowując spotkanie, uczniowie z dużym przejęciem obiecali szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie, Pani Karina Frej-Zajdel - bibliotekarka szkolna wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe zakładki do książek, po czym dzieci wypożyczyły swoje pierwsze „lektury”. Spotkanie uczniów z Panią bibliotekarką przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze.  Po tak wspólnie spędzonym czasie, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.