Akademia wielkanocna

Opublikowano: środa, 20.04.2022
Autor: p. J. Teśniarz
Wielkanoc 2022      Są takie święta raz do roku, podczas których dokonują się cuda. Po zimie przychodzi wiosna, po śmierci zmartwychwstanie, po żałobie i rozpaczy – nadzieja. Dziś po raz pierwszy od kilku lat spotykaliśmy się na akademii z okazji Świąt Wielkanocnych. W programie artystycznym przygotowanym przez panie: Urszulę Karpińską i Jolantę Teśniarz uczniowie klas: IV b i V b wierszem i prozą opowiedzieli o Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnym, Niedzieli Zmartwychwstania i wielkim Poniedziałku. Nie zapomnieli o towarzyszących temu okresowi przygotowaniach i zwyczajach. Widzowie klas: I – IV oraz V – VIII mogli naocznie przekonać się, na czym polega śmigus dyngus 😊Muzyczną oprawę przygotował chór Varia, który wykonał kilka utworów o tematyce wielkopostnej i wielkanocnej. Ze szkolnej sceny popłynęły serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej złożone przez p. wicedyrektor Małgorzatę Blaszczyk oraz uczniów.
      Podczas akademii odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski i panią Iwonę Foremny. W konkursie dla wychowawców, polegającym na określeniu prawidłowej wagi i liczby wielkanocnych jajeczek, bezapelacyjnie zwyciężyła wychowawczyni kl. VIII b – pani Joanna Oryszczak 😊 Gratulujemy!!!

Wielkanoc 2022