W Zagrodzie "Szmer"

Opublikowano: piątek, 15.10.2021
Autor: p. R. Bokota
W Zagrodzie "Szmer"      W dniu 8 października 2021 r. uczniowie klas Ib wybrali się na wycieczkę do „Edukacyjnej Zagrody Szmer”. Jest to miejsce różnorodnych warsztatów, spotkań edukacyjnych, które kryje mnóstwo atrakcji dla dzieci. W czasie wolnym uczniowie mogli korzystać z wszystkiego co znajdowało się w Zagrodzie. Huśtali się na huśtawkach, doili sztuczną krowę, łowili drewniane rybki, wozili się na wózkach, przechodzili po sensorycznej ścieżce, przeciągali linę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się chodzenie kilku osób naraz w drewnianych nartach. Nową atrakcją były wyścigi małych traktorków na sznurku oraz odkrywanie po śladach nazw zwierząt. Chłód nie przeszkadzał uczniom w korzystaniu z wszelkich dostępnych atrakcji jakie posiada Zagroda. W czasie wolnym od zabaw dzieci miały okazję poznać, zobaczyć z bliska oraz wiele dowiedzieć się o zwierzętach hodowanych na wsi. Chętnie karmiły konie, oraz kozę Klarę, która wręcz garnie się do dzieci. Kolejną atrakcją było zbieranie dyni, oraz zawody w rzucie kaloszem, czy jazdą na miotle. Jazda konną bryczką była również wielką frajdą. Na zakończenie wspólnej zabawy odbyły się warsztaty kiszenia kapusty. Każdy z uczniów swoje wytwory mógł zabrać do domu. Uczniowie świetnie się bawili. Wizyta w Zagrodzie jest niezapomnianą przygodą!

W Zagrodzie "Szmer"