Szanowni Państwo!

Opublikowano: poniedziałek, 30.03.2020
Autor: p. M. Błaszczyk
Szanowni Państwo!

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju i zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach stanęliśmy wszyscy przed nie lada wyzwaniem. Naszym zadaniem jest bowiem realizacja podstawy programowej przy jednocześnie równomiernym obciążeniu uczniów zajęciami w danym dniu (jak najbardziej zróżnicowanymi), biorąc pod uwagę możliwości psychofizyczne dzieci oraz dostępność narzędzi wykorzystywanych w tej formie kształcenia. Zatem zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. rozpoczynamy w naszej szkole od 25 marca br. nauczanie zdalne, które będziemy prowadzić przy pomocy dostępnych nam i Państwu narzędzi, czyli głownie przez dziennik elektroniczny Librus Synergia, E-przedszkole oraz pocztę elektroniczną. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną przesłane na Państwa konto w e-dzienniku jeszcze dziś. Prosimy o zapoznanie się z tygodniowym harmonogramem zajęć uczniów, który wynika z ograniczeń prowadzenia nauczania zdalnego.

Na stronie głównej (box Szkoła - Aktualności oraz w zakładce Strefa rodziców) publikujemy Poradnik korzystania z dziennika Librus w zdalnych lekcjach oraz materiały polecane przez MEN w procesie nauczania na odległość.

Życzymy miłej i pouczającej lektury oraz wiele zdrowia i optymizmu w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
Miejskiego Zespołu Szkół nr 8 w Krośnie