Zachary laureatem VI Dyktanda Niepodległościowego

Opublikowano: poniedziałek, 19.11.2018
Autor: Janusz Juszczyk
Sukces Zacharego      W środę 14 listopada 2018 r. w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W gronie 20 laureatów w kategorii klas IV – VI znalazł się jedyny krośnianin – uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 8 – Zachary Salej.
Dyktando Niepodległościowe jest wyjątkowym projektem edukacyjnym, w którym uczestnicy mają za zadanie napisać ze słuchu tekst, w którym zawierający informacje o wydarzeniach i postaciach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Organizowane jest corocznie w województwach: podkarpackim, małopolskim, lubelskim, śląskim i dolnośląskim. Składa się z dwóch etapów: szkolnego, z którego wyniki przesyłane są organizatorom i przez nich weryfikowane oraz wojewódzkiego, do którego kwalifikuje się 60 uczestników z najwyższymi wynikami. W etapie szkolnym wzięło udział ponad trzydziestu uczniów SP nr 8, ale do etapu wojewódzkiego organizatorzy zaprosili Zacharego, który w swojej kategorii uzyskał 93% punktów. Finał wojewódzki odbył się 7 listopada w Dobrzechowie koło Strzyżowa.
Bardzo cieszymy się z sukcesu Zacharego, gratulujemy mu i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces Zacharego