XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami

Opublikowano: wtorek, 13.11.2018
Autor: p. M. Habrat
Odsłon: 1901
01 min      W dniu 13 listopada 2018 r. w artKinie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna – Piotra Przytockiego, zorganizowany przez naszą szkołę i RCKP z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę . To już piętnasta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w krośnieńskie obchody Święta Niepodległości. W tegorocznej imprezie wzięło udział 9 krośnieńskich szkół podstawowych oraz szkoły z Wojaszówki i Krościenka Wyżnego.
Występy recytatorów, solistów i zespołów wokalnych oceniało jury w składzie: p. Ewa Gorczyca-Kwilosz – polonista, dyrektor ZSM; p. Aleksandra Fiołek-Matuszewska – muzyk ZSM; p. Elżbieta Staroń - bibliotekarz KBP; p. Kamila Ziemiańska-Staniek - pracownik RCKP. Do konkursu przystąpiło 7 recytatorów, 14 solistów i 7 zespołów. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: Pan Bronisław Baran - zastępca Prezydenta Krosna,  Pani Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Krosna, Pani Anna Dubiel i Pan Piotr Grudysz - radni Rady Miasta Krosna, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Całą uroczystość prowadziła Pani Halina Sowa - nauczyciel historii naszej szkoły. Po powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor Martę Habrat głos zabrał Pan Bronisław Baran. Po części oficjalnej w podniosły nastrój uroczystości wprowadziła wszystkich Konstancja Okarmus, uczennica klas VII naszej szkoły, która  poza konkursem zaśpiewała pieśń "Jeśli nie wrócę". Po zakończeniu artystycznych zmagań i obrad jury, najlepszym wykonawcom nagrody wręczyli Pan Bronisław Baran i Pani Marta Habrat.

Kategoria Recytacje
  • I miejsce - Olga Janocha - Katolicka SP Księży Michalitów
  • II miejsce - Lena Maraj - SP 8
  • II miejsce - Oskar Bogacz - SP 4
  • III miejsce -  Szymon Zygmunt - SP 14

Kategoria Soliści
  • Grand Prix - Gabriela Chmielowiec - SP 15
  • I miejsce - Julia Bik - SP 8
  • I miejsce - Aleksandra Wyderka - SP 5
  • II miejsce - Julia Rybczak - ZSM
  • II miejsce - Joanna Przepióra - SP 12
  • III miejsce - Maja Kasprzyk - SP 7
  • III miejsce - Magdalena Bober - SP 10

Kategoria Zespoły
  • I miejsce - Zespół Song - SP Krościenko Wyżne
  • I miejsce - Zespół Dysonansik - SP 4
  • I miejsce - Zespół Wesołe Nutki - SP Wojaszówka
  • I miejsce - Zespół Varia - SP 8
Wszystkim zebranym udzielił się podniosły nastrój, związany z prezentowanymi utworami, które wprowadziły nas w radosne obchody 100-lecia odzyskanie niepodległości. Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Doroty Cząstki - Dyrektora RCKP oraz Jej Pracowników, którzy towarzyszyli nam podczas konkursu, dbając o prawidłową akustykę i oświetlenie.

XV MKPiPP