"Moja wiedza, moja przyszłość"

Opublikowano: czwartek, 08.11.2018
Autor: p. J. Juszczyk
"Moja wiedza, moja przyszłość"      W dniu dzisiejszym (8 listopada) uczniowie klas 7 wzięli udział w trzecich już zajęciach w ramach projektu "Moja wiedza, moja przyszłość" realizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie, a współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dwunastoosobowa grupa uczniów, poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, a konkretnie z programowania. W ramach zajęć „Informatyka – Poznaj język komputera” 4 uczennice i 8 uczniów poznaje tajniki języka java. Młodzi programiści pracują w bezpłatnym programie Processing 3, który obsługuje składnię tego języka. Do tej pory nauczyli się (poprzez pisanie odpowiednich poleceń) rysować różne figury, deklarować i wykorzystywać zmienne, tworzyć funkcje warunkowe i wykorzystywać je do animacji. Efekty ich pracy – czasem nieplanowane i zaskakujące - dostarczają im wiele satysfakcji i zadowolenia. Tematyka kolejnych, niestety tylko dwóch zajęć, pozwoli uczniom tworzyć gry komputerowe. Zachęcam innych uczniów do poznawania tego programu oraz języka java. Bliższych informacji udzielą Wam koleżanki i koledzy uczestniczący w projekcji.

"Moja wiedza, moja przyszłość"