Wiwat 3 Maj!

Opublikowano: piątek, 04.05.2018
Autor: p. M. Błaszczyk
Podczas akademii

Dnia 30 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły w historii Polski fakt, uczniowie przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowano wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego, po którym miała miejsce inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy V a i V b pod kierunkiem Pani Małgorzaty Błaszczyk. Akademię uświetnił występ chóru pod batutą Pani Jolanty Teśniarz. Na zakończenie zaproszono widzów do krakowiaka wspaniale odtańczonego przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Układ przygotowała Pani Ewelina Swołkowicz.

Podczas akademii

Dzień tak uroczyście rozpoczęty skończyliśmy radośnie tanecznym krokiem, organizując III edycję Szkolnego Dnia Tańca. Wzięli w niej udział przedstawiciele poszczególnych klas, prezentując ciekawe i różnorodne układy taneczne. Nie udało się jednak wyłonić zwycięzcy, ponieważ poziom pokazów był wysoki i wyrównany.
Dzień Tańca