Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Krośnie

Opublikowano: czwartek, 12.10.2023
Autor: p. C. Kafel
Oczyszczalnia     W dniach 4 i 5 października uczniowie klas VII i VIII wybrali się do oczyszczalni ścieków w Krośnie w ramach projektu Ekopracownia - Odnawialne Źródła Energii. Uczniowie zostali zapoznani ze źródłami zanieczyszczeń wód oraz schematem działania oczyszczalni (oczyszczanie mechaniczne, biologiczne i chemiczne). Uczniowie chętnie zadawali pytania, np. jakiego rodzaju ścieki trafiają do oczyszczalni oraz jaki jest koszt ich oczyszczania. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć osadniki i pracujące maszyny, które oczyszczają i oddzielają różne zanieczyszczenia. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazje zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii z których korzysta oczyszczalnia: biomasa z której produkowany jest biogaz oraz panele fotowoltaiczne.

Oczyszczalnia